Interreg Česko-Polsko vyhlásil novou výzvu na na přeshraniční spolupráci

Pondělí 5. srpen 2024, 10:40

V rámci programu Interreg Česko - Polsko byly vyhlášeny nové výzvy na přeshraniční spolupráci pro následující relevantní priority:

Priorita 2: Cestovní ruch – specifický cíl 2.1 - má za cíl podpořit vznik nových, případně rozvoj stávajících prvků cestovního ruchu, dále propojování a vytváření produktů cestovního ruchu a jejich propagaci včetně podpory doprovodných aktivit souvisejících s rozvodech cestovního ruchu a omezením negativních dopadů cestovního ruchu. Alokace výzvy: 18 016 050 EUR

Priorita 2: Cestovní ruch – specifický 2.1 (vzdělávání) - výzva je zaměřena na spolupráci, která udržitelným způsobem zlepší využití potenciálu cestovního ruchu pro hospodářský rozvoj pohraničí s důrazem na zmírnění negativních dopadů cestovního ruchu. Alokace výzvy: 2 500 000 EUR

Priorita 4: Spolupráce institucí a obyvatel specifický cíl 4.1 - cílem výzvy je zlepšit podmínky fungování veřejné správy a rozvoj přeshraniční spolupráce a umožnění identifikace překážek a nalezení řešení problémů společných pro obě strany hranice například prostřednictví přípravy společných studií, koncepcí, strategií, výměny dat a znalostí. Alokace výzvy: 2 932 189 EUR. V této prioritě nemůže UP figurovat jako Vedoucí partner projektu.

U výzev z Priority 2 je stanoveno povinné předložení společného projektového záměru partnerů nejpozději k 13. listopadu 2024. Následný termín pro samotné podání žádosti je stanoven do 16. dubna 2025. V případě Priority 4 je možné podávat záměry do 16. října 2024. Vlastní projektovéžádosti pak nejpozději k 18. prosinci 2024.

Maximální míra financování z prostředků EFRR ke stanovena na 80 % celkové výše rozpočtu. V případě českých partnerů je následně možné požádat o 10 % spolufinancování ze státního rozpočtu (platí pro VVŠ). Minimální výše podpory z EFRR je stanovena 60 000 EUR (neinvestiční projekty).

Další informace jsou dostupné na webu programu Interreg CZ-PL.

Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na spolupráci!

Mgr. Ondřej Němčák
 ondrej.nemcak@upol.cz