Výzva na jazykovou podporu pro Ukrajince

Čtvrtek 15. srpen 2024, 6:32

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) vyhlásilo výzvu k předkládání žádostí o dotace na jazykovou podporu pro Ukrajince Jazyk jako brána: soustavné jazykové vzdělávání pro Ukrajince - migranty směřující k jejich terciárnímu vzdělávání v českém jazyce.

Věcným zaměřením výzvy je podpořit v akademickém roce 2024/2025 integraci Ukrajinců – migrantů s vízem strpění nebo udělenou dočasnou ochranou v České republice, a to prostřednictvím rozvoje jejich komunikačních kompetencí v českém jazyce obecného i odborného zaměření vedoucích k jejich potenciálnímu studiu na veřejné vysoké škole v česko-jazyčném studijním programu.

Výzva je určena pro realizaci tří jazykových kurzů v akademickém roce 2024/2025 v časovém rozmezí od 1. října 2024 do 31. srpna 2025 s minimální hodinovou dotací 660 vyučovacích hodin.

Žádosti je možné podávat do 15. září 2024 23:59 hodin.

Ministerstvo upřednostňuje podání žádosti v elektronické podobě prostřednictvím datové schránky. Veškeré dokumenty k odeslání datovou schránkou dodejte na ludmila.hrabakova@upol.cz s dostatečným předstihem alespoň dvou dnů k zajištění podpisu statutárního orgánu na základě fakultní košilky.

Více informací a veškeré relevantní dokumenty na stránkách poskytovatele dotace.

Případní zájemci o podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na spolupráci!

Zdroj: MŠMT