Výzva na podporu bilaterální spolupráce ČR - Rakousko

Úterý 17. září 2024, 9:59

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) zveřejnilo výzvu "Podpora projektů spolupráce českých a rakouských vzdělávacích institucí terciárního sektoru“ pro rok 2025. Spolupráce v oblasti vědy, výzkumu a vysokoškolského vzdělávání probíhá v rámci programu AKTION ČR-Rakousko.

Účelem dotace je podpora realizace minimálně jedné z níže uvedených aktivit:

• projekty, které slouží k dlouhodobé spolupráci;
  • společné vědecké akce pro studenty jako např. semináře nebo odborné exkurze;
  • společné bilaterální vědecké akce jako sympozia, odborná zasedání a workshopy;
  • přípravná fáze k programům pro udělování dvojích diplomů;
  • výzkumné pobyty k pořízení vědeckých podkladů;
  • finanční podpora publikování výstupů z již ukončených projektů spolupráce programu AKTION;
  • letní kolegia, tj. letní jazykové kurzy českého a německého jazyka;
  • letní odborné školy z různých vědeckých disciplín;
  • akademická výměna za účelem uskutečňování vzdělávacích akcí v rámci magisterských a doktorských studijních programů hostitelské instituce.

U všech aktivit je přednostně podporován vědecký dorost (mladí výzkumní pracovníci do 10 let po ukončení disertace).

Přihlášky je možné podávat nejpozději do 15. října 2024 (na projektové období od 1. 1. do 31. 12. 2025).

Více informací.

Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na spolupráci!

Zdroj: MŠMT