Nominujte osobnost na Cenu Františka Palackého

Úterý 27. srpen 2024, 13:24 – Text: (red)

Univerzita Palackého v Olomouci (UP) pravidelně oceňuje Cenou Františka Palackého osobnosti, které dosáhly vynikajících výsledků tvůrčí činnosti na poli vědy nebo kultury, čímž přispívají k prestiži České republiky a UP. Na tom, kdo ji v letošním roce dostane, můžete mít svůj podíl i vy, studující či pracující na UP. Navrhněte kandidáta či kandidátku – mělo by jít o významnou českou či zahraniční osobnost z kterékoli vědní oblasti či z kterékoli oblasti kulturní činnosti.

Návrhy posílejte do 15. října 2024 na e-mail prorektorkaVaV@upol.cz, součástí návrhu musí být jeho krátké odůvodnění. K výběru se následně vyslovuje příslušná univerzitní komise, Vědecká rada UP a konečné rozhodnutí činí rektor UP. Udělení ceny je spojeno s finanční odměnou, na niž dlouhodobě přispívá také obec Hodslavice (rodiště Františka Palackého) a město Neratovice (v kterém pobýval a které je také místem jeho posledního odpočinku).