Výzva MSCA Doctoral Networks

Středa 12. červen 2024, 8:07

Evropská komise vyhlásila novou výzvu pro sítě doktorandů v rámci akcí Marie Skłodowska-Curie (MSCA) programu Horizon Europe. Výzva má celkový finanční rozpočet ve výši 608,6 milionu eur na podporu konsorcií organizací na podporu náboru a školení doktorandů.

Cílem doktorských sítí je proškolit novou generaci výzkumníků, kteří budou schopni čelit současným a budoucím výzvám a využít získané znalosti a nápady k ekonomickému a společenskému užitku. Sítě zvýší atraktivitu a excelenci doktorského studia v Evropě. Vybaví doktorandy kombinací výzkumných a přenositelných kompetencí a zajistí jim lepší kariérní vyhlídky v akademickém i neakademickém sektoru prostřednictvím mezinárodní, mezioborové a mezisektorové mobility.

Lze volit ze tří druhů sítí:

• Sítě pro doktorandy – Doctoral Networks
  • Průmyslové doktoráty – Industrial Doctorates
  • Společné doktoráty – Joint Doctorates

Uzávěrka přihlášek je 27. listopadu 2024.

Více informací.

Kompletní znění výzvy.

Pracovní program MSCA.

Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na spolupráci!

Zdroj: MSCA