UP je podle průzkumu nejlépe vnímaným zaměstnavatelem v regionu

Univerzita Palackého.
Foto: Milada Hronová
Pondělí 26. listopad 2018, 9:33 – Text: Ivana Pustějovská

Univerzita Palackého je nejlépe vnímaným zaměstnavatelem v Olomouckém kraji. Vyplývá to z průzkumu společnosti STEM/MARK pro Deník. Za univerzitou se v anketě umístily Fakultní nemocnice Olomouc a Statutární město Olomouc.

„Průzkum společnosti STEM/MARK byl realizován v říjnu 2018 na reprezentativním vzorku 536 respondentů a jeho cílem bylo zjistit, jak v současnosti zaměstnanci v Olomouckém kraji přistupují ke své práci a jakým způsobem o zaměstnání uvažují. Část průzkumu se věnovala také hodnocení konkrétních zaměstnavatelů v Olomouckém kraji. Pro tento účel vybrala společnost STEM/MARK 39 nejvýznamnějších zaměstnavatelů podle počtu zaměstnanců – zařazeny byly společnosti a organizace z celého kraje spolu s největšími zaměstnavateli ze všech okresů,“ uvedl Deník.

Podle výsledků si nejlépe mezi zaměstnavateli stojí veřejné organizace. „První místo obsadila Univerzita Palackého v Olomouci, druhá skončila Fakultní nemocnice Olomouc a jako třetí statutární město Olomouc. Čtvrtá a pátá příčka patří městu Šumperk a samotnému Olomouckému kraji,“ píše se v textu, který najdete ZDE.

Podle rektora Jaroslava Millera výsledek průzkumu odráží výbornou reputaci univerzity v rámci regionu. „Myslím, že to odpovídá realitě, protože podle mne je Univerzita Palackého dobrý zaměstnavatel. A určitě tato anketa a naše umístění odráží také vnímání značky Univerzity Palackého, která je silná a rezonuje,“ uvedl rektor.

V současnosti UP zaměstnává zhruba 3870 zaměstnanců, a to od nejvyšších akademických a vědeckých pozic až po profese THP a dělnické. „Univerzita Palackého je v našem regionu největším zaměstnavatelem a jako takový se snaží vytvářet především stabilní a podnětné pracovní prostředí. Kromě možností odborného a kariérního rozvoje klademe důraz na osobní rozvoj v souladu s celoživotním vzděláváním,“ řekl prorektor Jiří Lach.

Jak dodal, důležitým prvkem je spokojenost zaměstnanců a získávání zpětné vazby k potřebám zaměstnanců univerzity. „Jako součást péče o zaměstnance nabízí Univerzita Palackého formou benefitů široké portfolio výhod a slev zahrnujících oblast služeb, vzdělávání, rekreace, relaxace či nákupů. Péče o zaměstnance je vnímána jako jedna z klíčových oblastí, a také z toho důvodu jí bude, v rámci personální strategie UP, věnována v roce 2019 náležitá pozornost,“ doplnil prorektor Lach.