4. ročník soutěže o udělení juniorského grantu UP v Olomouci pro období 2024–2026 zná své vítěze

Středa 1. listopad 2023, 12:55

Do čtvrtého ročníku soutěže bylo přihlášeno 36 návrhů projektů uchazečů ze 7 fakult UP a VŠ ústavu CATRIN v oblastech:

• Přírodní vědy, matematika, informatika – 22 projektů;
  • Lékařské vědy a biomedicína – 4 projekty;
  • Humanitní a společenské vědy – 10 projektů.

Na základě jednání hodnotících komisí fakult a zpravodajů bylo doporučeno k financování 13 projektů, Grantová rada UP schválila financovat 9 projektů.

Celková částka financovaných projektů na celou dobu řešení je 34 524 tis. Kč a úspěšnost ve 4. ročníku je 25 %.

Všem řešitelům přejeme mnoho úspěchů při řešení projektů.