Naši pracovníci sadili jako dobrovolníci Háj Františka Palackého

Foto: Martin Višňa, Oddělení komunikace RUP
Pondělí 23. říjen 2023, 13:28

Také zaměstnanci PSUP se v pátek 20. října přidali k aktivitám univerzitního Dobrovolnického centra a s dalšími kolegy z Univerzity Palackého v Olomouci a Krajského úřadu Olomouckého kraje se přidali k výsadbě bukovo-jedlového háje Arcibiskupských lesů a statků Olomouc na Mírově. Akce proběhla v rámci Mezinárodního dne stromů a podařilo se při ní vysadit tisícovku mladých sazenic a přispět tak k obnově lesů po kůrovcové kalamitě loňských let. Výsledkem společného snažení tak byl úplně nový kus lesa, který získal pojmenování „Háj Františka Palackého.“
Díky přátelské atmosféře i nově získaným zahradnickým zkušenostem se určitě projektoví manažeři zapojí i příště.