SAVE THE DATE: ERC workshopy 2024 - spuštění registrace už 11. března!

Úterý 30. leden 2024, 7:46

Technologické centrum Praha společně s Expertní skupinou ERC plánuje vyhlásit k 11. 3. 2024 registraci na přípravné workshopy pro žadatele o granty ERC Starting a ERC Consolidator do výzev 2025.

První kolo workshopů proběhne online 15.-17. května 2024. Online workshop proběhne v angličtině bez tlumočení.

Významnou novinkou letošního roku je, že příjem žadatelů bude postaven na principu „first come, first served“. Z toho důvodu je třeba včasná příprava požadovaných materiálů a registrace. Nejzazší termín pro online registraci a zaslání podpůrných materiálů je stanoven na 14. 4. 2024. Počet účastníků je omezen na 17 účastníků (plus 7 náhradníků) za každou oblast ERC. Při naplnění kapacity bude registrace uzavřena (může nastat i před datem 14. 4. 2023).

Workshopů by se měli zúčastnit pouze žadatelé se znalostí problematiky ERC grantů, kteří jsou již v pokročilé fázi přípravy projektu. Workshopy nejsou určeny pro žadatele bez znalosti ERC grantů. K přihlášce je nutné přiložit název projektu, jeho akronym a abstrakt, a dále CV a „track record“ žadatele, vše ve formátu a podle pravidel ERC. Podrobné informace naleznete také v přiložené pozvánce.

ERC templates

Před samotnou registrací je nutné zajištění souhlasu vedení fakulty/institutu s podáním přihlášky a informování kontaktní osoby pro ERC.

S ohledem na nový způsob výběru je doporučeno začít s přípravou bez zbytečného odkladu a být připraven již před spuštěním registrace 11. 3. 2024.

V případě dotazů se prosím neváhejte obrátit na kontaktní osobu pro ERC Mgr. Ondřeje Němčáka či na své fakultní oddělení VaV nebo projektové podpory.

Mgr. Ondřej Němčák
 ondrej.nemcak@upol.cz