Společenskovědní a humanitní výzkum v jiných disciplínách Horizontu Evropa

Čtvrtek 13. červen 2024, 9:54

Program Horizont Evropa se snaží plně integrovat společenské a humanitní vědy do všech svých pilířů. Společenské a humanitní vědy (SSH) mají svůj vlastní prostor v klastru 2 „Kultura, kreativita a inkluzivní společnost“, ale mohou přispívat i do všech ostatních klastrů a jiných částí programu Horizont Evropa. Pro jednoduší dohledání témat z jiných oborů, u kterých je požadován příspěvek společenských či humanitních věd, je pravidelně vydáván přehled relevantních příležitostí: Opportunities for Researchers from the Social Sciences and Humanities in Horizon Europe. Analysis of SSH-relevant Topics in Work Programme 2023-2025. Aktuálně vydaný přehled přináší výběr témat s uzávěrkami v roce 2024 a 2025.

Dokument připravila mezinárodní síť Net4SocietyHE.

Více o integraci společenských a humanitních věd do Horizontu Evropa.

Zdroj: horizontevropa.cz