Vyhlášení jednostupňové veřejné soutěže o účelovou podporu MZ

Středa 15. květen 2024, 10:53

Ministerstvo zdravotnictví (dále jen „MZ“) vypisuje jednostupňovou veřejnou soutěž o účelovou podporu MZ na řešení projektů zdravotnického výzkumu a vývoje naplňujících vyhlášený Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 – 2030 (dále jen „Program“). Účelová podpora MZ je určena na řešení projektů aplikovaného výzkumu, tj. projektů řešených za účelem získání nových poznatků směrovaných ke specifickému, předem stanovenému praktickému cíli s danou aplikací výsledků ve zdravotnictví. Aplikovaný výzkum ve zdravotnictví je zaměřen na řešení problémů spojených s diagnostikou, léčbou a prevencí lidských onemocnění. Podrobné uvedení cílů a očekávaných přínosů je uvedeno v Programu.

Zahájení řešení vybraných projektů je 1. května 2025, ukončení řešení projektů nejpozději do 31. 12. 2028, předpokládaná délka trvání řešení projektů je 44 měsíců.

Soutěžní lhůta končí dnem 26. června 2024 (do 12:00 hod.).

Žádost, včetně relevantních příloh dle ZD, musí být podána prostřednictvím datových schránek nejpozději poslední den soutěžní lhůty. Veškeré podklady k odeslání na AZV, společně se souhlasem vedení fakulty s podáním projektu/ů, doručte na ludmila.hrabakova@upol.cz nejpozději do 25. 6. 2024 do 12.00 hodin. Veškerá čestná prohlášení o způsobilosti budou za UPOL zaslána.

Více informací vč. příloh na stránkách poskytovatele dotace.

Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na spolupráci!

Zdroj: AZV ČR