Vyhlášení výzvy ERA Talents 2024

Čtvrtek 9. květen 2024, 10:44

Evropská komise vyhlásila v rámci programu Horizont Evropa výzvu ERA Talents pro rok 2024. Nástroj ERA Talents, doplňující ERA Chairs, Excellence Hubs, ERA Fellowships a MSCA Staff Exchanges, si klade za cíl zvýšit interoperabilitu kariéry výzkumníků i ostatních pracovníků v akademickém i neakademickém sektoru a zlepšit zaměstnatelnost talentů v oblasti výzkumu a inovací napříč sektory, s těžištěm ve Widening zemích. Nástroj ERA Talents podporuje školení a mobilitu výzkumných pracovníků, inovátorů a/nebo dalších talentů v oblasti výzkumu a inovací napříč sektory.

Konsorcium by mělo zahrnovat minimálně tři nezávislé právní subjekty ze třech různých členských států EU nebo ze zemí přidružených k HE, z nichž alespoň dva sídlí v jiné Widening zemi. Koordinátor musí pocházet z Widening země.

Uzávěrka výzvy je 26. září 2024 v 17:00 hod.

Detailní znění výzvy + šablona projektového návrhu - část B.

Výzva ERA Talents 2024 bude představena v rámci akce CZARMA REGON, která se koná dne 5. června 2024 (9:00 - 11:00 hod). v Olomouci a online.

Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na splupráci!

Zdroj: horizontevropa.cz