Výzva Na učitelích záleží 2024

Čtvrtek 14. prosinec 2023, 13:45

Výzva je zaměřena na posilování prestiže učitelského povolání a zvyšování zájmu o učitelské povolání, dále na popularizaci studia učitelství a zvyšování atraktivity učitelské přípravy. Projektové aktivity mohou být zaměřeny například na motivaci budoucích učitelů, na propagaci a komunikaci Kompetenčního rámce absolventa a absolventky učitelství a jeho zavádění do přípravy učitelů a podpory začínajících učitelů. Cílovou skupinou projektu jsou zájemci a zájemkyně o povolání učitele, studenti a studentky učitelství a široká veřejnost. Specifickou cílovou skupinou jsou pak chlapci jako potenciální studenti pedagogických fakult.

Výzva je vyhlašována pro období od 1.1.2024 do 31.12.2024. Požadovaná dotace musí být v rozmezí od 150 000 Kč do 500 000 Kč, včetně. Projekt musí být spolufinancován z dalších zdrojů, dotaci ze státního rozpočtu lze poskytnout maximálně do výše 90 % celkových nákladů projektu.

Žádost musí být doručena na MŠMT nejpozději do 31.1.2024.

Veškeré přílohy k podání žádosti jsou k dispozici na vyžádání na ludmila.hrabakova@upol.cz. Finální žádost k zaslání datovou schránkou dodejte na uvedený e-mail nejpozději do úterý 30.1.2024 do 12.00 hodin.

Detail výzvy a další podklady na stránkách poskytovatele dotace.

Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na spolupráci!

Zdroj: MŠMT