Konference TechCare o proměně vnímání zdraví v kontextu technologických změn

Pátek 4. říjen 2024, 9:00

Olomouc (4. října 2024) Technologický pokrok, digitalizace a inovace proměňují pohled na zdraví, zdravotnictví a zdravotní služby. Konference TechCare pořádaná digitálním inovačním hubem DIGI2Health se bude tématu proměny zdraví v kontextu technologických změn blíže věnovat 7. listopadu v nedávno znovu otevřeném olomouckém Centralu.

„V DIGI2Health věříme, že technologický pokrok a digitalizace hrají klíčovou roli v budoucnosti zdravotnictví. Inovativní digitální technologie mohou zlepšit přesnost diagnózy, zefektivnit procesy léčby a poskytnout personalizovanou péči pacientům. Společně s naším ekosystémem partnerů se snažíme otevřít nové možnosti pro malé a střední firmy, aby mohly využít digitálních nástrojů a inovací, a tím posílit jejich konkurenceschopnost a přispět k rozvoji zdravotnického sektoru. Od konference TechCare očekáváme sdílení nových přístupů, zkušeností a hlavně možností spolupráce mezi účastníky,“ vysvětlil význam akce hlavní organizátor a projektový manažer digitálního inovačního hubu DIGI2Health Jakub Havlín z Vědeckotechnického parku Univerzity Palackého.

První přednáškový blok konference nese název „Zdraví, inovace, věda“ a přivítá mezi řečníky lékaře Tomáše Šebka, zakladatele platformy Ministr zdraví a autora několika knih o misích Lékařů bez hranic. O možnostech financování pro startupy v rámci Technologické inkubace bude dále hovořit Hana Chlebná z Tech4file Hubu agentury CzechInvest a blok zakončí hlavní organizátor akce Jakub Havlín z inovačního hubu DIGI2Health. Navazující blok s podtitulem „Technologie, které pomáhají“ zahájí Richard Cimler z Centra pokročilých technologií na Univerzitě Hradec Králové a k tématu přispějí také zástupci projektu Evropský digitální inovační hub EDIH Northeast a společnosti Hardwario, a. s. Vstup na akci je bezplatný, avšak kapacita prostoru je omezená a je nutné se registrovat.

Na akci navazuje výroční konference WE CONNECT pořádaná Inovačním centrem Olomouckého kraje zaměřená na zdravý životní styl, udržitelnost a wellbeing v souvislosti s podnikáním a vědou. Uskuteční se rovněž v prostorách MUO Central od 13 hodin a je potřeba se registrovat.

Konferenci TechCare pořádá digitální inovační hub DIGI2Health ve spolupráci s Evropským inovačním hubem EDIH Northeast při liberecké Agentuře regionálního rozvoje. Projekt EDIH Northeast Bohemia je financován Evropskou unií z programu Digitální Evropa (ID: 101120003) a v rámci NEXT GENERATION EU (ID: EDIH1.5.01.6). Dalším významným partnerem akce je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

Kontaktní osoba:
Lucie Bačík Goryczková | PR a Marketing Manager