Ministerstvo kultury ČR
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
MŠMT vyhlásilo výzvu k podání návrhů projektů na mezinárodní úrovni v programu INTER-EXCELLENCE II, podprogramu INTER-COST.
Záměrem LUC25 je výběr výzkumných projektů navázaných na akce COST mezinárodního programu COST, a to v kategorii základního výzkumu, průmyslového výzkumu a experimentálního vývoje, a to se zaměřením do všech vědních oblastí. Doba řešení podpořených projektů musí být minimálně 20 měsíců a nesmí zároveň přesáhnout dobu trvání příslušné akce COST. Projekty lze řešit maximálně do 31. 12. 2028.
Lhůta pro podávání návrhů projektů končí dne 22. ledna 2025. Hodnotící lhůta potrvá do 31. července 2025. Výsledky LUC25 budou zveřejněny na internetových stránkách poskytovatele.
Čestná prohlášení/prohlášení o způsobilosti k soutěži budou za UPOL zajištěny. Veškeré dokumenty k odeslání datovou schránkou dodejte na ludmila.hrabakova@upol.cz s dostatečným předstihem k zajištění podpisu statutárního orgánu na základě fakultní košilky, nejpozději do 21. ledna 2025 do 12:00 hod.
Více informací a veškeré relevantní dokumenty na stránkách poskytovatele dotace.
Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. V tomto případě:
Mgr. Eva Richterová
eva.richterova@upol.cz
58 563 1454 | 734 763 491
Zdroj: MŠMT
Ministerstvo vnitra ČR
Ministerstvo zahraničních věcí ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví (dále jen „MZ“) zveřejnilo pilotní výzvu partnerství ERA4Health zaměřenou na klinické studie: „Fostering Pragmatic Comparative-Effectiveness Trials in Non-communicable Diseases“ (EffecTrial)“ Call 2025.
Cílem výzvy je:
- Podpořit randomizované, intervenční a pragmatické „comparative-effectiveness“ studie ve více zemích
- Umožnit nadnárodní spolupráci mezi výzkumnými týmy v oblasti klinického/veřejného zdraví, které provádějí srovnávací efektivní studie ve více zemích.
Návrhy projektů by se měly týkat všech 4 následujících témat:
- Být pragmatickou „comparative effectiveness trials“, navrženou jako randomizovaná intervenční studie.
- Srovnávat použití v současnosti schválených zdravotnických intervencí buď navzájem, nebo se současným standardem péče.
- Zohledňovat zdravotní zásahy, které mohou zahrnovat mj.: diagnostické, screeningové, preventivní a léčebné intervence. Intervence mohou být farmakologické i nefarmakologické postupy, jako je výživa a/nebo životní styl, chirurgické zákroky, prognostické metody, používání zdravotnických prostředků, elektronické zdravotnictví, jakož i další zdravotní intervence.
- Tyto intervence musí mít vysoký význam pro veřejnost pouze v oblastech těchto specifických onemocnění (které jsou stejně důležité):
- Kardiovaskulární onemocnění;
- Metabolické poruchy;
- Výživa a nemoci související s životním stylem;
- Nepřenosná respirační onemocnění.
Konečné termíny pro podání návrhů projektů:
Pre-proposals: 28. 1. 2025
Full proposals: 17. 6. 2025
Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na spolupráci!
Zdroj: AZV