Ministerstvo kultury ČR
Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
MŠMT vyhlásilo veřejnou soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích LUAKR25 – bilaterální projekty Česká republika – Korejská republika. Soutěž je vyhlášena v rámci programu INTER-EXCELLENCE II, podprogramu INTER-ACTION.
Záměrem LUAKR25 je výběr společných výzkumných projektů v kategorii základního výzkumu či aplikovaného výzkumu, a to se zaměřením na následující oblasti/podoblasti:
- 1. Biosciences,
- 2. Chemical Materials,
- 3. Digital.
Doba řešení podpořených projektů je stanovena na 3 roky.
Soutěžní lhůta končí dne 7. dubna 2025. Hodnotící lhůta potrvá do 31. srpna 2025. Výsledky LUAKR25 budou zveřejněny na internetových stránkách poskytovatele.
Čestná prohlášení/prohlášení o způsobilosti k soutěži budou za UPOL zajištěna. Veškeré dokumenty k odeslání datovou schránkou dodejte na ludmila.hrabakova@upol.cz s dostatečným předstihem k zajištění podpisu statutárního orgánu na základě fakultní košilky, nejpozději do 7. dubna 2025 do 12:00 hod.
Více informací a veškeré relevantní dokumenty na stránkách poskytovatele dotace.
Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci.
Zdroj: MŠMT
Ministerstvo vnitra ČR
Ministerstvo zahraničních věcí ČR
Ministerstvo zdravotnictví ČR
Ministerstvo zdravotnictví (dále jen „MZ“) zveřejnilo pilotní výzvu partnerství ERA4Health zaměřenou na klinické studie: „Fostering Pragmatic Comparative-Effectiveness Trials in Non-communicable Diseases“ (EffecTrial)“ Call 2025.
Cílem výzvy je:
- Podpořit randomizované, intervenční a pragmatické „comparative-effectiveness“ studie ve více zemích
- Umožnit nadnárodní spolupráci mezi výzkumnými týmy v oblasti klinického/veřejného zdraví, které provádějí srovnávací efektivní studie ve více zemích.
Návrhy projektů by se měly týkat všech 4 následujících témat:
- Být pragmatickou „comparative effectiveness trials“, navrženou jako randomizovaná intervenční studie.
- Srovnávat použití v současnosti schválených zdravotnických intervencí buď navzájem, nebo se současným standardem péče.
- Zohledňovat zdravotní zásahy, které mohou zahrnovat mj.: diagnostické, screeningové, preventivní a léčebné intervence. Intervence mohou být farmakologické i nefarmakologické postupy, jako je výživa a/nebo životní styl, chirurgické zákroky, prognostické metody, používání zdravotnických prostředků, elektronické zdravotnictví, jakož i další zdravotní intervence.
- Tyto intervence musí mít vysoký význam pro veřejnost pouze v oblastech těchto specifických onemocnění (které jsou stejně důležité):
- Kardiovaskulární onemocnění;
- Metabolické poruchy;
- Výživa a nemoci související s životním stylem;
- Nepřenosná respirační onemocnění.
Konečné termíny pro podání návrhů projektů:
Pre-proposals: 28. 1. 2025
Full proposals: 17. 6. 2025
Případní zájemci o pomoc při podání grantu se mohou také obrátit na pracovníky Projektového servisu Univerzity Palackého v Olomouci. Těšíme se na spolupráci!
Zdroj: AZV